fbpx

O knihách

Rodinná dráma o dôležitých životných rozhodnutiach a dilemách

3.5.2021

Srdcia čitateľov po celom svete si získala britská spisovateľka už svojimi predchádzajúcimi románmi.

B. A. Paris Dilema

Fenomenálna B. A. Paris to opäť dokázala! Dilemu som zhltla na jedno posedenie – chytila ma hneď od prvej stránky a nepustila, kým som ju nedokončila. Tajomstvá, vina, hanba a zlomená srdce – tento príbeh má úplne všetko,“ vyjadrila sa o románe Dilema autorky B. A. Paris oceňovaná spisovateľka Sandie Jones.

Hlavnými hrdinami románu sú manželia Liv a Adam. Ona túži po veľkej oslave ako náhrade za svadbu, on zo všetkého najviac chce, aby bola šťastná.

Livia sa jednu takú rozhodne zorganizovať na svoje štyridsiate narodeniny. Pozýva všetkých, ktorých má rada – rodinu, priateľov či kolegov.

Jediná, ktorá sa oslavy nezúčastní, je jej dcéra Marnie, ktorá študuje v Hongkongu.

Prekvapenie, ktoré končí katastrofou

Liv je však rada. Pozná jej tajomstvo, s ktorým sa sama musí naučiť žiť a premýšľa nad najlepšou možnou chvíľou, kedy všetko odhalíAdamovi.

Marnie však chce mamu potešiť, a tak prezradí otcovi svoj plán. Na oslave sa nečakane objaví a bude tak najväčším darčekom, aký by Livia mohla dostať.

Jej cesta z Hongkongu s prestupom v Káhire sa však neplánovane zmení a Marnie sa odrazu Adamovi neozýva. Keď zrazu všetky spravodajstvá sveta obletí správa o havarovanom lietadle z Káhiry, Adam sa obáva najhoršieho. Obavy neustále narastajú a získavajú kontúry, hostia pomaly prichádzajú a on tak stojí pred veľkou dilemou – povedať Liv pravdu a pokaziť tak deň, na ktorý sa tak dlho tešila?

Dilema kniha

Príbeh nabitý emóciami

Obaja manželia tak skrývajú svoje obrovské tajomstvo, ktoré ich ťaží a postupne zvnútra zožiera. Šťastie a lásku postupne strieda strach, beznádej a bezmocnosť. Príbeh každou kapitolou graduje a napätie narastá, čo potvrdzujú aj slová spisovateľa T. M. Logana,:Silný, nádherne spracovaný príbeh, ktorý každou stránkou zvyšuje napätie a prináša obrovský emočný zážitok.“

Román Dilema je skutočnou rodinnou drámou, ktorá reflektuje pocity manželov, vykresľuje ich naozaj dokonale, čím nás núti vžiť sa do ich dilemy a zamyslieť sa,  čo by sme v takej situácii potenciálne urobili my.

Obrovskú bolesť oboch rodičov prežívame spolu s nimi. Okrem ich trápenia v sebe príbeh ukrýva aj zmierenie. Adam s ich synom Joshom nemal najlepší vzťah a ani jeden o tom doteraz nechcel rozprávať. Až Liviina oslava ich dokázala zblížiť.

Príbeh má skvelý spád a aj keď je viac-menej jasné, ako nakoniec dopadne, rozhodne mu na napätí neuberá. Je nabitý obrovským množstvom rozličných emócií.

„Ohromujúci, prelomový a absolútne presvedčivý. Brilantná B. A. Paris v tomto neodolateľnom trilery načrie do nových psychologických vôd o nemožných rozhodnutiach, trýznení lojality a srdcervúcich stratách. Toto si nenechajte ujsť,“ vyjadrila sa o knihe Hank Phillippi Ryan, autorka kníh The First to Lie alebo The Other Woman.

0 likes

Author

Caroline Turazová

Volám sa Caroline a pochádzam z menšieho mesta na strednom Slovensku. Som študentkou medicíny, no ani popri tejto náročnej škole som nestratila svoje mnohé koníčky! Veľmi rada fotím, píšem, kreslím, tvorím, objavujem nové miesta... Jednou z mojich najväčších lások sú však knihy, s ktorými trávim takmer každý deň. Rada sa vŕtam v kníhkupectvách či preplnených antikvariátoch a vždy mám problém vybrať si len jednu knihu.

Your email address will not be published.

*/?>