fbpx

zo života

Speváčka Miley Cyrus nám ukázala v novom albume rockovú dračicu

6.7.2021

Uplynulo 13 rokov od prvého vrčiaco-tanečno-rockového singlu See You Again, ktorý bol prvým bez názvu Hannah Montana, a ktorý preslávil speváčku Miley Cyrus.

Miley Cyrus Plastic Hearts
Foto: Lukey

Po veľmi dlhej pauze hlási speváčka opätovný návrat k jej rockovým začiatkom. Miley Cyrus síce opäť vyplazila svoj dlhý jazyk, ale taktiež si obliekla sieťované pančuchy, nahodila retro účes inšpirovaný Cyndi Lauper, zabrúsila do hudobnej histórie 80-tych rokov a vznikol glam-rockový štúdiový album Plastic Hearts, ktorý je obohatený o gitarové sóla a “štrkový hlas” samotnej interpretky.  

Rocková divoška Miley

Na rozdiel od svojho predchádzajúceho albumu Younger Now, kde Miley spieva v zemitej tónine balád, je jej siedmy štúdiový album Plastic Hearts úplným opakom. Divoká zvučnosť barových, rockových nocí, ktorá opisuje jej zlý život, plný alkoholu, drog, nešťastných vzťahov a nebezpečnej slávy. Album je spojením moderného rozhlasového rocku, cez industriálny pop až k novej vlne. Toto je koniec koncov žáner, ktorý speváčka dokázateľne zvláda lepšie ako country klasiku.   

Prvý singel albumu Midnight Sky opisuje diskotékovú dráha, poprášenú kokaínom, ktorá prekvapivo vyspelým spôsobom reaguje na jej rozvod a následné významné udalosti. Tento song vyniesol toľko porovnaní s Edge of Seventeen, že sa Cyrus rozhodla zdvojnásobiť a vydať oficiálny mash-up remix so samotnou Stevie Nicks.

Pesničky „Never Be Me“ a „Golden G String“ hovoria o nebezpečenstvách slávy a pokrytectve priemyslu pomocou obrázkov L.A. Folktale sú dvojitou ódou na Johnnyho Casha spájajúc skutočný oheň, ktorý v roku 2018 zničil jej dom. Symbol ohňa speváčka opisuje ako hnev, ktorý v nej dodnes zúri.

Album dotvára hudobnú spoluprácu Prisoner so speváčkou Dua Lipa, ktorá priniesla do albumu veľký kus popovej sviežosti. Na albume Plastic Hearts môžete započuť dve cover verzie piesní: Heart Of Glass, Zombie, ktoré Miley zaspieva naživo famózne. 

Miley Cyrus Plastic hearts
Foto: Lukey

Album Plastic Hearts je skutočne úspešná a príjemná pop-rocková nahrávka, ktorá prostredníctvom niekoľkých ľahkých štylistických a lyrických rozhodnutí, odstraňuje nepríjemnosti a prešľapy, ktoré trápili jej predchádzajúce albumy. Miley jednoznačne tento album priniesol množstvo pozitívnych ohlasov. Od kritikov hlavného prúdu, album má priemerné skóre 76% na základe 20 recenzií, čo naznačuje „všeobecne priaznivé recenzie“; je to najvyššie metascore pre všetky Cyrusove albumy, ktoré by mohli definovať ďalšie speváčkine kroky. Pretože v tomto hudobnom žánri je ako ryba vo vode. Dokáže uveriteľne balansovať medzi provokatívnou, drzou sexi dračicou a krehkou, romantickou dušou. Konečne jej tvorenie nepôsobí ako snaha zlúpnuť nálepku s menom Hannah Montana. Až s týmto študijným albumom sa nám ukázala tá pravá talentovaná Miley Cyrus.      

8 likes

Author

Lukey

Your email address will not be published.

*/?>