fbpx

O knihách

Dan Brown píše pre deti. Vianočná nádielka knižných tipov

11.12.2020

Tipy na knižky, ktorými môžete obdarovať vaše deti.

Vianočné čítanie

Advent je čas, kedy sa usilovne pripravujeme na vianočné sviatky a premýšľame, čo by potešilo našich najbližších.

Kniha je dar, ktorý v zhluku osobných i neosobných darčekov často poteší najviac, preto by sme si na výbere mali dať záležať.

Knižný trh je plný krásnych detských kníh a my vám preto prinášame krátky prehľad tých, ktoré stojí za to mať doma.

Kobi Yamada – Čo ak…

Vydavateľstvo Tatran nedávno uviedlo na trh krásnu obrázkovú knižku s názvom Čo ak…  Kniha s minimom textu, ale o to hlbším posolstvom pripomína deťom, že každý z nás je jedinečný a len ak si veríme, môžeme dosiahnuť veľké veci.

Čarovné ilustrácie nám ožívajú pred očami a aj vďaka nim sme svedkami nádhernej cesty hľadania samých seba. Kniha je síce určená detskému čitateľovi, ale hĺbka ukrytá v krátkych vetách pôsobí motivačne aj pre dospelých.

Čo ak...

Dan Brown – Divoká symfónia

Slávneho spisovateľa Dana Browna pozná azda každý dospelý milovník kníh. Edícia Stonožka prináša jeho novinku, ktorá je však určená deťom. Knihou plnou krásnych veľkých ilustrácií zvierat a hudobných nástrojov sprevádza detského čitateľa roztomilý Majster Myšiak s veľkými ušami a dlhými fúzami.

S deťmi sa podelí o svoje dirigentské schopnosti a ukáže im krásy hudby s pomocou ďalších zvieracích kamarátov. Čo je na knižke Divoká symfónia najlákavejšie? Sú to hudobné ukážky, ktoré sprevádzajú každú stranu a jednoducho si ich prehráte pomocou aplikácie v mobile či tablete. Aplikácia je skutočne len sprievodná, nie interaktívna, takže deti sa môžu dokonale sústrediť na knihu a jej veršovaný text, z ktorého navyše vyplýva ponaučenie.

Divoká symfónia

Rasťo Michalik – Je ľavá tou pravou?

Veľmi originálne spracovaný príbeh o dvoch hrdinoch, ktorých poznáme už odmalička a všeličo sme už s nimi preskákali. Hovoríme o nohách, Ľavačke a Pravošovi, ktoré sa stále hádajú a jedného dňa sa rozhodnú, že sa rozídu. V prípade nôh to však vôbec nie je jednoduché. Príbeh v sebe ukrýva viacero významových rovín a každý čitateľ si v ňom dokáže nájsť niečo pre seba. Najmenší čitatelia sa najmä zabavia, pretože dialógy medzi Ľavačkou a Pravošom sú vtipné a dopĺňajú ich trefné ilustrácie. Viete si predstaviť, že budete chodiť jednou nohou v lyžiarke a druhou v plážovej šľapke?

Staršie deti už zachytia drobné symboly a odkazy, na ktoré autor prostredníctvom nôh poukazuje na náš každodenný život. A dospelí čitatelia? Tí vidia v tejto rozprávke o dvoch nohách vzťah dvoch ľudí, ktorí hľadajú svoje spoločné šťastie.

Bonusom sú krásne ponožky, ktoré si môžete zakúpiť spolu s knihou, aby vaším deťom tento príbeh doslova ožil pred očami.

Je pravá tou ľavou?

Benji Davies – Búrka a veľryba v zime

Vydavateľstvo Albatros media prináša pokračovanie krásnej a obľúbenej detskej knižky Búrka a veľryba. V prvej časti sme spoznali príbeh malého chlapca Noiho, ktorý sa skamarátil s veľrybou pri tom, ako sa ju po búrke snažil dostať z brehu späť do mora.

Zatiaľ čo v prvej časti Noi zachránil veľrybie mláďa, v druhej časti to bude naopak. Záchrankyňou je veľryba, ktorá prichádza Noimu na pomoc práve v čase, keď uviazne v snehom zaviatej ockovej rybárskej lodi. Vďaka svojej priateľke a celej jej veľrybej rodine, nájde cestu späť za otcom z ľadového a kryhami pokrytého mora.

Obidve knihy sú rozsahovo krátke, ale s pekným silným príbehom o priateľstve a šťastnom  návrate k blízkym.

Búrka a veľryba v zime
2 likes

Author

Simona Jasová Trnková

Milujúca mamina dvoch malých modrookých chlapcov, ktorá si popri každodenných povinnostiach vždy nájde čas na dobrú knihu a šálku voňavej kávy. Spolu so svojou rodinou žije v krásnom malebnom prostredí vidieka na strednom Slovensku. Zbožňuje dobré jedlo, výlety k vode, víkendy na chalupe a k tomu veľa veľa kníh.

Your email address will not be published.

*/?>